Jinekomasti Nedir ve Tedavisi Nasıl Yapılır?

Jinekomasti: erkeklerde anormal olarak başlayan meme büyümesi demektir. Bu durumun genel olarak nedeni tam olarak bilinememektir. Tıbbi olarak bu durum üzerinde doktorların belirttiği birkaç konu bulunmaktadır. Bunlar tiroit bezi hastalıkları, kanser çeşitleri, testosteron seviyesindeki düşüklük, alkol ve uyuşturucu kullanımı, ilaç kullanımı, psikolojik etkenler sorunları gibi tahmin edilmektedir. Bunun yanında jinekomasti rahatsızlığı başka hastalıkların başlangıcı olarak görülebilmektedir. Özellikle bu rahatsızlıktan şikâyetçi olan İzmirlilerin tam doktor kontrolü ile o hastalıklar için tespit yapılmaktadır. Anormal olarak başlayan bu durum erkekler için kötü ve rahatsız edici bir görünüm oluşturabilmektedir. Artık günümüzde jinekomasti tedavisi için basit ve etkili yöntemler uygulanabilmektedir. Bu yöntemler sayesinde kısa süreler içinde iyi sonuçlar almak mümkün olacaktır.

Jinekomasti Türleri:

Temel olarak 3 farklı jinekomasti türü bulunmaktadır. Uzmanların jinekomasti izmir tedavi şekli bunlara göre değişmektedir. Jinekomasti türleri: Glantüler, mikst ve lipamatöz olarak üçe ayrılmaktadır. Glantüler jinekomasti, meme dokusunun büyümesi ile oluşan bir türdür. Mikst tipi ise hem meme dokusu, hem yağdan oluşmaktadır. Lipamatöz jinekomasti ise yalnızca yağdan oluşmaktadır. Lipamatöz türü ayrıca yalancı jinekomasti olarak adlandırılmaktadır.

jinekomasti tedavisi olmak

Jinekomasti Tedavisi:

Bu tedaviye başlanmadan önce rahatsızlık hakkında tam kontrol taraması yapılmaktadır. Buna uygun olarak hastanın tedavi işlemine başlanır. Fazla kilo yüzünden kaynaklanmayan jinekomasti sorununda tıbbi yardım alınmadan sonuç elde etmek mümkün değildir. Bu yüzden bu problemin çözülmesine yönelik mutlaka İzmir tabip odasına bağlı uzman bir doktora başvurmak gerekir. Tipi belirlenen jinekomasti için tedavi işlemine geçilir. Bu rahatsızlığın tedavisi genel anestezi altında yapılmaktadır. Oldukça basit tamamlanacak bu yöntem ile hastaların iyileşme süresi çok kısa sürede tamamlanmış olacaktır. Özellikle glantüler türünün tedavi yönteminde meme başından kesi alınması ile yapılmış olur. Ayrıca jinekomasti tedavisinde liposuction tedavisi kullanılmaktadır. Özellikle mikst ve lipamatöz türü için en iyi sonuçları liposuction ile almak mümkündür. Basit bir işlem olarak bilinen bu yöntem kişinin yapısına göre hafif ağrılara neden olabilmektedir. Buna ek olarak bu tedavi şekli jinekomasti için önerilen bir tedavi şekli olmaktadır.

Liposuction yönteminde bıçak altına yatmaya gerek kalmadan hücrelerin sıkılaştırma işlemi basit şekilde tamamlanmış olur. Özellikle bu yöntem ile jinekomasti kalıcı şekilde çözülmüş bir problem olacaktır. Liposuction tekniği sayesinde bu sorun tekrar etmez. Klasik yöntemde ise zamanla kilo alan bireylerde bu durum tekrar ortaya çıkabilmektedir. Jinekomasti tedavisi sonrası erkeklerin düzenli pansuman yaptırmaları ve korse kullanmaları gerekir. En fazla 3 haftaya kadar devam edecek olan bu süreden sonra tedavi süreci tamamlanmış olur. Ayrıca bu tedavi sonrasında riskler çok az şekilde ortaya çıkmaktadır. Uygulamaya göre kanama veya morarma görülebilmektedir. Bunun dışında gayet sakin geçecek olan bu tedavi süreci basit ve kolay şekilde atlatılabilmektedir. Bünyeye göre risk faktörlerinin görüldüğü ortaya çıkmıştır. Prof.Dr. Ufuk Bilkay estetik cerrahi merkezi gibi yerlerde bu tedavi hizmetini profesyonel bir şekilde en uygun fiyatlara alabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *